Daarnaast benadrukt Woudstra het belang van regeneratief boeren. Zo vertelt hij dat hij gebruikmaakt van voederhagen. Dit natuurlijke hekwerk biedt niet alleen voer aan de koeien, maar draagt ook bij aan meer biodiversiteit op het erf. Hij ziet het als een simpele en efficiënte oplossing die meer boeren zouden moeten overwegen.
Goedkope oplossing
Bovendien kan een haag naast de stal tot wel 20 procent van de ammoniakuitstoot afvangen, benadrukt de melkveehouder. ‘Het is een goedkope oplossing in vergelijking met een dure vloer of luchtwasser.’ Volgens hem zou de overheid meer aandacht moeten geven aan deze praktische en duurzame innovaties.
Woudstra benadrukt ook de cruciale rol van agrariërs in recycling. Veel boeren verwerken restproducten zoals bierborstel en aardappelschillen in het veevoer. Dit is niet alleen efficiënt, maar voorkomt ook verspilling. De ondernemer vraagt zich hardop af wat er met deze restproducten gebeurt als boeren stoppen. ‘We zouden betaald moeten worden voor de recycling die we doen.’